Marzena DOMARADZKA

Miasto oszalało, marina otwarta

Tłumy mieszkańców Kamienia przyszły, by w sobotnie przedpołudnie przespacerować się bulwarem wzdłuż kamieńskiej mariny. Słoneczna pogoda, białe żagle na wodzie, energetyczna muzyka na lądzie, którą serwował Maciej Maleńczuk z grupą "Psychodancing".

Tak miasto świętowało największe wydarzenie w swojej nowożytnej historii. - Wiele zostało powiedziane, ale piękna ta marina - mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz podczas uroczystości otwarcia nowoczesnej przystani, która jest największą, jaka powstała w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.06.2012

Pawłodarczycy jak rodzina

Madonna spięta kolczastym drutem.
PAWŁODARCZYCY – dzieci wywiezione z rodzinami w 1939 r. przez Sowietów na Syberię i skazane na lata przymusowej zsyłki do miasteczka Pawłodarsk w północnym Kazachstanie – po raz 11. spotkali się w ośrodku Jantar w Rewalu. Przyjechali powspominać, spotkać się z przyjaciółmi i oddać pamięć tym, którzy już na kolejny zjazd nie dotarli.

Wreszcie mają swój sztandar

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.06.2009

Prezydent otrzymał Złoty Sekstant

Lech Kaczyński z wizytą na Pomorzu Zachodnim.
Prezydent RP Lech Kaczyński spotkał się wczoraj z mieszkańcami Rewala, Trzebiatowa i Świdwina.Wizytę w Rewalu - najprężniejszej gminie turystycznej w Polsce - zorganizowano pod ruinami kościółka w Trzęsaczu. Następnie Lech Kaczyński wziął udział w krótkiej przejażdżce kolejką wąskotorową razem z dziećmi. Zadeklarował także, że zapozna się z uchwałami gminy dotyczącej budowy gazociągu północnego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.06.2009

Ciuchcią po wybrzeżu

Na zdjęciu: zabytkowy parowóz PX 48 pociągnie skład 1 i 2 maja. Potem na torach ujrzymy go dopiero od 1 czerwca. Będzie jeździł w każdy piątek i sobotę. W pozostałe dni, ciuchcię będzie prowadziła lokomotywa spalinowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.05.2009

Niecodzienne znalezisko - Piwnice XVIII-wiecznego browaru Voerkelisua

FUNDAMENTY i piwnice XVIII-wiecznego browaru Voerkelisua odkopano w czasie prac budowlanych prowadzonych w rejonie ul. Kopernika w Kamieniu Pomorskim. Znalezisko nie jest objęte opieką konserwatora, choć ten zastrzegł sobie prawo do oględzin wykopalisk.

– Odsłoniliśmy właśnie kolejny fragment piwnicy – mówi Krzysztof Kordal, właściciel działki, na której dokonano odkrycia. – Teraz czekamy na konserwatora, który obejrzy teren, sporządzi odpowiednią dokumentację i z powrotem zasypiemy to miejsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.08.2008