Nowe Warpno

Ludzkie kości na budowie drogi w Nowym Warpnie

Do budowy polnej drogi koło Nowego Warpna została użyta ziemia zawierająca szczątki z dawnego cmentarza. - Błąd budowlańców, kości znajdą się na cmentarzu - zapewnia burmistrz miasteczka.
O walających się w stertach ziemi kościach powiadomił nas jeden z czytelników "Gazety". Przesłane do redakcji zdjęcia robią przygnębiające wrażenie. Kości piszczelowe, fragmenty czaszek, szczęki z zębami - wszystko to w stertach ziemi rozrzuconych w dwóch miejscach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.08.2012

Nowe Warpno: piękna (choć niedługa) Aleja Żeglarzy

Jak ważne to wydarzenie dla Nowego Warpna, można było zauważyć, spacerując po miasteczku w sobotnie południe. Uliczki i podwórka opustoszały. Wszyscy poszli na uroczystość. - W Szczecinie mówi się o szlaku żeglarskim, u nas zawsze był port i przystań. W Szczecinie mówi się o Alei Żeglarzy, u nas taka aleja już jest. Tam się mówi, a tu robimy - stwierdził Jacek Łowiński, właściciel przystani Skagen, do której wiedzie aleja. A w zasadzie alejka - bo to niespełna 60-metrowa uliczka z bramami w kształcie łuków na obu krańcach. Na pierwszej jest napis: "Aleja Żeglarzy", na drugim - "Port Jachtowy".

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.06.2011

Nowe Warpno w Altwarp

Pejzaże Piotra Masłowskiego.

- Jako sąsiedzi żyjemy coraz bliżej siebie i już niewiele barier nas dzieli. Może najbardziej dotkliwa z nich to bariera językowa, ale dziś widać dobrze, że i ona nie musi być przeszkodą – mówiła Renate-Angelika Jennricke, burmistrz Altwarp, otwierając w gminnej galerii w Altwarp wystawę obrazów Piotra Masłowskiego, artysty malarza z sąsiedniego Nowego Warpna.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.05.2009

Zostań Artystą

Od kilku miesięcy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Nowym Warpnie uczestniczą w warsztatach artystycznych dofinansowanych przez Unię Europejską w ramach projektu pt. „Zostań Artystą”, realizowanego przez
Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie, już w mniejszych grupach,
uczestniczyły w warsztatach fotograficznych, warsztatach malarskich i
warsztatach decoupage’u. W ramach warsztatów fotografii uczestnicy
zapoznali się teoretycznie i praktycznie z robieniem zdjęć, obróbką zdjęć,

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.04.2009