jak

Dolny Śląsk stawia na lekkoatletyczne Orliki

To pierwszy taki program w Polsce. Województwo wraz z gminami wybuduje 40 boisk dla biegaczy, skoczków, miotaczy.

Dolny Śląsk znalazł taki właśnie pomysł na kontynuację kończącego się rządowego programu „Orlik”. Chęć skorzystania z pieniędzy samorządu województwa na współfinansowanie budowy lekkoatletycznych boisk wyraziło ponad 70 gmin. – Nasz pomysł z pewnością szybko znajdzie naśladowców w Polsce – uważa Rafał Jurkowlaniec, marszałek Dolnego Śląska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.11.2012

W Rynku pokazują, jak uczniowie walczyli z komuną

Na wrocławskim Rynku historia młodzieżowej opozycji z lat 90. została przedstawiona w krótkich komiksowych opowieściach. Otwarcie wystawy poświęconej Międzyszkolnemu Komitetowi Oporu było częścią obchodów jego 25-lecia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.06.2010

Wycieczki do Polski na tańsze leczenie

Założenie korony porcelanowej w Wielkiej Brytanii to równowartość 2,4 tys. zł, w Polsce – 900 zł. Za implant zamiast 5,6 tys. trzeba zapłacić 2,1 tys. Powiększenie piersi w polskiej prywatnej klinice kosztuje 10 – 15 tys. zł, w brytyjskiej – od 15 do 26 tys. zł.

Właśnie taki cennik przyciąga do Polski na leczenie 300 – 330 tys. obcokrajowców rocznie. Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Medycznej (PSTM) każdy z nich zapłaci za zabiegi w prywatnych gabinetach średnio 4,5 tys. zł.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.03.2010

Polonia z Niemiec może zyskać wsparcie Senatu

Senacka komisja ds. emigracji i Łączności z Polakami powinna się zająć problemem mniejszości polskiej w Niemczech w styczniu. Ma o to zabiegać poseł Maciej Płażyński, szef Wspólnoty Polskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.12.2009

Bliżej do utworzenia muzeum przesiedleń?

Rady miejskie Zgorzelca i Görlitz prawdopodobnie już w marcu uchwalą memoranda w sprawie utworzenia wspólnego muzeum Wspominajmy Razem. Ideę popierają czołowi polscy i niemieccy politycy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.02.2008

Minister o wypędzonych

„Nie jest przypadkiem, że Donald Tusk wybrał Niemcy jako cel jednej z pierwszych zagranicznych podróży” – powiedział we wczorajszym wywiadzie dla Welt-Online, internetowego wydania „Die Welt”, minister kultury Bogdan Zdrojewski. Był to pierwszy wywiad członka ekipy Tuska dla niemieckich mediów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.12.2007