ma

Dworzec najeżony przeszkodami. Ludziom na wózkach nie jest łatwo

Dworzec PKP Szczecin Główny jest pełen barier dla wózkowiczów i źle oznakowany - takie wnioski płyną z raportu fundacji Hussar, która sprawdziła przystosowanie stacji dla niepełnosprawnych. -Obsługa z dworca stara się być miła i nam pomóc. PKP próbuje wprowadzać zmiany na lepsze. Ale ciągle nie jest dobrze - mówi Tomasz Rabiński, prezes Fundacji Niezależnego Życia Osób Niepełnosprawnych "Hussar" w Szczecinie. To oni na prośbę Urzędu Transportu Kolejowego i Urzędu Miasta przetestowali dworzec i okolice.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.10.2012

Gospodynie, prawniczki, rolniczki, polityczki. Na kongresie kobiet wiejskich

Czy kobiety z wiosek mają szansę na sukces w życiu i w polityce? O tym m.in. będzie mowa podczas pierwszego zachodniopomorskiego Regionalnego Kongresu Kobiet z Obszarów Wiejskich. Odbędzie się w sobotę w Pyrzycach. - Zapowiedziały się panie nie tylko z województwa, ale nawet z południa Polski - mówi Agnieszka Odachowska, jedna z organizatorek. Do czwartku zapisało się już ponad 170 pań.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2012

Antynazistowski protest w Pasewalku. Niemcy liczą na wsparcie Polaków

Akcję przeciwko neonazistom na 11 sierpnia zapowiadają mieszkańcy Pasewalku oraz okolicznych miejscowości. Wspierają ich różne organizacje, instytucje, partie. - Chcemy pokazać, że wielu z nas to przeciwnicy tej ideologii - mówią. Proszą, by również Polacy ich wsparli.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.07.2012

Nagana za elektrownię atomową? Ty też typuj

Na naganę zasłużyła Polska Grupa Energetyczna za sposób, w jaki poinformowała o planie wybudowania elektrowni atomowej w Gąskach - uważa Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.12.2011

Niemcy: Rozwój możliwy tylko ze Szczecinem

Jak założyć firmę w Meklemburgii, jak w Polsce. Jak zrobić to szybko przez internet - o tym m.in. była mowa na spotkaniu Polsko-Niemieckiego Kręgu Gospodarczego w Szczecinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.09.2011

Polka zatruta bakterią EHEC na intensywnej terapii

Kobieta, która w Niemczech zatruła się zabójczą bakterią eschericha coli cały czas przebywa w szpitalu w Szczecinie. Została przeniesiona na oddział intensywnej terapii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.05.2011

Oferty pracy z Polski i Niemiec w Gryficach

Targi Pracy z udziałem niemieckich przedstawicieli urzędu pracy odbędą się w poniedziałek w Gryficach. - Z polskiej strony będą m.in. reprezentanci polskich służb mundurowych - mówi Beata Smoleńska, dyrektorka PUP w Gryficach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.05.2011

Niemcy szukają fachowców. Znających niemiecki

Podczas dnia otwartego w Zespole Szkół w Policach przedstawiciele urzędu pracy z Pasewalku będą zachęcać absolwentów zawodówek, by podejmowali pracę w Niemczech.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.05.2011

Niemieckie firmy w czwartek przyjadą szukać pracowników

Jak po 1 maja będziemy mogli pracować i uczyć się w Niemczech - można dowiedzieć się w czwartek na Polsko-Niemieckich Targach Pracy w Policach. Podczas imprezy kilka niemieckich firm z pogranicza poszukiwać będzie pracowników.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.04.2011

Zaremba przeciwko Sedinie: to symbol pruski

Mówię stanowcze nie histerii w sprawie odbudowy Sediny - stwierdził w trakcie sesji Rady Miasta senator Krzysztof Zaremba (PiS).
Od 1945 r. mamy Szczecin a nie Stettin - powiedział senator. - Polska racja stanu jest ważniejsza niż pruska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.02.2011