Dawid Zielkowski

Czy niemiecki rynek pracy zabierze Polsce fachowców

W maju przyszłego roku Niemcy całkowicie otworzą przed nami swój rynek pracy. Pracodawcy obawiają się, że czeka nas kolejny, po brytyjskim, exodus polskich pracowników, którzy wyjadą tam szukać lepszego życia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2010

Podwrocławskie Biskupice walczą o centrum badawcze LG

Kierownictwo LG rozważa ulokowanie w Biskupicach Podgórnych centrum badawczo-rozwojowego. Konkurentami są fabryki koncernu w Czechach i na Słowacji. O lokalizacji pod Wrocławiem może zadecydować większa liczba wykwalifikowanej kadry.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.09.2010

LG rozbuduje swoje fabryki w Biskupicach Podgórnych

LG planuje nowe inwestycje w swoich zakładach pod Wrocławiem. Od przyszłego roku ruszy tam nowa linia produkująca pralki, dzięki której fabryka będzie wytwarzać ich 700 tys. rocznie. Do 2012 r. firma chce uruchomić też kolejną linię wytwarzającą lodówki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.09.2010

Jedno miasto - trzy centra. Tak się zmieni Wrocław?

Rafał Dutkiewicz zaprezentował koncepcję trzech centrów rekreacyjnych we Wrocławiu. Obok Rynku, na którym wrocławianie od lat spędzają wolny czas, nowe atrakcje miałyby przyciągać gości pod Halę Stulecia i w okolice stadionu na Maślicach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2010

Jak można zarabiać na transporcie po Odrze

O stanie infrastruktury transportowej na Odrze, Programie Odra 2006 i sposobach finansowania żeglugi śródlądowej dyskutowali w poniedziałek armatorzy, stoczniowcy, naukowcy i działacze społeczni z dorzecza Odry.

W poniedziałek zakończyło się oczyszczanie dna Odry z mułu, który naniosły fale popowodziowe z maja i czerwca. Oznacza to, że pierwszy raz w tym roku na rzekę mogły wypłynąć barki. Dotychczas nie pływały m.in. jednostki Odratrans, które powinny transportować 70 tys. ton węgla miesięcznie do wrocławskiej elektrociepłowni.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.08.2010

Początek żeglugi na Odrze - do Wrocławia płynie węgiel

Od poniedziałku barki mogą przywozić węgiel do wrocławskiej elektrociepłowni. Zwykle w sezonie dostarczają 70 tys. ton opału miesięcznie. Ale w tym roku żegluga na rzece zamarła - najpierw przez opóźnienia w remoncie śluzy Bartoszowice, potem z powodu mułu naniesionego przez wiosenną powódź

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.08.2010

Renoma w finale World Architecture Festival 2010

Międzynarodowe jury doceniło rewitalizację Renomy i zakwalifikowało ją do ścisłego finału prestiżowego konkursu World Architecture Festival. Projekt przebudowy gmachu powstał we wrocławskiej pracowni architektonicznej Zbigniewa Maćkowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2010

Capgemini Polska tworzy nowe miejsca dla informatyków

Wrocławskie biuro Capgemini Polska chce do końca roku zatrudnić ok. 120 nowych pracowników. Dolnośląski oddział firmy zajmuje się doradztwem informatycznym oraz tworzeniem oprogramowania. Poszukiwani są programiści, architekci oprogramowania i kierownicy projektów.
Capgemini działa we Wrocławiu od 2004 r., obecnie zatrudnia 180 osób, głównie informatyków. Placówka stale się rozwija, dlatego do końca tego roku planuje zwiększyć zatrudnienie do 300 osób.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.06.2010

Może jeden procent na fundację czterech świątyń?

Na początku 2005 r. parafia katolicka, prawosławna i ewangelicko-augsburska oraz gmina żydowska powołały do życia fundację Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Miała ona sformalizować działania na rzecz dialogu podejmowane już od 1995 r. przez ludzi mieszkających w obrębie ulic Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, św. Mikołaja i Włodkowica.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.04.2010

Bezkarnie zrujnujesz zabytek i jeszcze na tym zarobisz

Na Dolnym Śląsku jest ok. 760 zamków, pałaców i dworków. Co ósmy z nich niszczeje, mimo że jest w rękach prywatnych właścicieli. Zabytki często kupowane są z myślą o szybkim odsprzedaniu i łatwym zysku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.02.2010