IAR

Kaczyński: Niemcy biją Polaków w dniu Niepodległości. To wina Tuska

Tusk odpowiada za to, że niemieccy bojówkarze bili Polaków z historycznych grup rekonstrukcyjnych przy biernej postawie policji - mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS na sobotniej konferencji prasowej.
W środku miasta, w środku Warszawy, w dniu niepodległości, Niemcy, bardzo specyficznego typu Niemcy, sądzę, że podobny typ ludzi tworzył kiedyś aparat, który pozwolił Adolfowi Hitlerowi dokonać ogromnych zbrodni, mówię tutaj o typie psychologicznym, bili Polaków, tylko dlatego, że nosili jakieś oznaki narodowe - oświadczył Kaczyński.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.11.2011

"Idziemy tyłem do tego systemu" - oburzeni w Warszawie i na świecie

"Myślę, że to, co dzisiaj się zaczęło, będzie kontynuowane w tym samym lub większym gronie. Bardzo się cieszę, że ludzie przyszli, że poznaliśmy innych. Że są ludzie którzy chcą dyskutować o tym, jak zmieniać świat i Polskę" - mówił PAP jeden z organizatorów Sebastian Matuszewski. W marszu uczestniczyło także troje Hiszpanów, którzy - jak mówili organizatorzy - okupowali plac Puerto del Sol w Madrycie. "Porozumienie 15 października" powstało z inicjatywy uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im.
Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2011

Polscy uczniowie dostaną w Niemczech nawet 1000 euro miesięcznie za naukę

Od 1 września absolwent polskiego gimnazjum będzie mógł uczyć się w niemieckiej szkole zawodowej i odbywać praktykę w niemieckiej firmie. W pierwszej klasie zarobi do 600 euro miesięcznie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.02.2011

9 miesięcy od katastrofy smoleńskiej. "Żądamy komisji międzynarodowej"

Dziewięć miesięcy po katastrofie smoleńskiej politycy PiS, wraz z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim, złożyli wieniec przed Pałacem Prezydenckim. "Panie Tusk za skandaliczne śledztwo smoleńskie, człowiek honoru strzeliłby sobie w głowę. Wystarczy pana dymisja wraz z rządem PO" - powiewały transparenty przed Pałacem

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.01.2011

Białoruś wybiera prezydenta: zatrzymania i naruszenia

Białoruska milicja zatrzymała wieczorem w sobotę, na dzień przed wyborami prezydenckimi, kilku działaczy młodzieżowych i związanych z opozycją, innych poszukuje pod ich adresami - podały media niezależne i opozycyjne

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.12.2010

Polska skazana za zmuszanie do jedzenia mięsa

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu skazał Polskę za naruszenie wolności wyznania gwarantowanej przez Europejską Konwencję. Jego zdaniem więzień wegetarianin nie powinien być zmuszany do jedzenia mięsa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2010

Już za miesiąc będzie obowiązywał zakaz palenia w miejscach publicznych

Już od 15 listopada br. nie będzie można zapalić np. w pubie czy restauracji, chyba, że będzie ze specjalną salą, ściśle odizolowaną od reszty lokalu. Niepalący nie będą mogli być narażeni nawet na najmniejszy ślad dymu we wspólnej szatni i korytarzu do toalety.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.10.2010

Wypadek polskiego autobusu pod Berlinem: 13 ofiar

Co najmniej 13 osób zginęło w wypadku polskiego autobusu w Schoenefeld pod Berlinem - podała policja we Frankfurcie nad Odrą. Do tragedii doszło ok. 10.30. 29 osób zostało rannych. Do Niemiec polecieli premier Tusk i minister zdrowia Ewa Kopacz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.09.2010

Katastrofa smoleńska. "Zbiorowa ucieczka od odpowiedzialności"

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że w sprawie katastrofy smoleńskiej coraz wyraźniej umacnia się obraz zbiorowej ucieczki od odpowiedzialności tuż przed tragedią. Zdaniem niemieckiego dziennika, ani polscy ani rosyjscy decydenci nie mieli odwagi wydać prezydenckiemu samolotowi zakazu lądowania w Smoleńsku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.09.2010

Nie ma krzyża przed Pałacem Prezydenckim. "To nie tak jak powinno być"

Rano usunięto krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego. Krzyż trafił już do kaplicy w siedzibie prezydenta. - Szokuje nas, że nikt nie rozmawiał ze społeczeństwem; to co się dzieje jest nie tak, jak powinno być - mówi Dariusz Wernicki ze Społecznej Inicjatywy Obrońców Krzyża.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.09.2010