Mescherin

Luftballons steigen über die Oderbrücke

Mit einem Fest mitten auf der Fahrbahn haben deutsche und polnische Kinder am Freitag die sanierte Brücke von Mescherin eingeweiht. Die Instandsetzungsarbeiten haben rund 1,5 Millionen Euro gekostet.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.06.2013

Most wreszcie otwarty

W piątek otwarto most graniczny na Odrze Zachodniej pod Mescherinem (3 km od Gryfina). Od lipca ubiegłego roku remontował go Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, gdyż jest to droga wojewódzka nr 122. Pierwotny termin zakończenia prac (grudzień 2011) musiano przesunąć, a jako powody podawano kwestie ekologiczne (na moście było dużo gniazd jaskółek) oraz poszerzony w trakcie robót zakres remontu. Most jest teraz umiejscowiony wyżej nad wodą, co pozwoli na żeglugę po rzece większych jednostek. Wartość inwestycji to około 6,7 mln zł, w tym 5,1 mln zł dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.09.2012

Blick über die Oder

Brücke bei Mescherin wieder geöffnet
Die Oderbrücke vom uckermärkischen Mescherin ins pommersche Gryfino (Greifenhagen) ist seit dem Wochenende wieder geöffnet. Das für den Pkw- und Fußgängerverkehr zugelassene Bauwerk war in den vergangenen Monaten für rund 1,5 Millionen Euro instand gesetzt worden. Der Großteil des Geldes kam von der Europäischen Union.

Zielona Góra (Grünberg): Zeitung feiert 60-jähriges Bestehen

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.09.2012

Premier Brandenburgii z Polakami

Premier Brandenburgii Matthias Platzeck 10 maja spotkał się w przygranicznym Mescherinie (koło Gryfina) z grupą Polaków, którzy w ostatnich latach osiedlili się w tej części Niemiec. Mieszkają m.in. w Gartzu, Staffelde, Rosowie, Mescherinie. Jak poinformował burmistrz Gartzu Burkhard Fleischmann, tylko w jego gminie mieszka 172 Polaków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.05.2012

Most zamknięty na pięć miesięcy

Jak nas informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, 12 lipca zostanie zamknięte połączenie drogą wojewódzką nr 122 z Gryfina do Mescherina z powodu rozpoczynającej się przebudowy mostu na Odrze Zachodniej. Droga ta stanowi dla mieszkańców Gryfina skrót zarówno do Szczecina, jak i do Schwedt.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.07.2011

Mit Polen gegen Atomkraft

Mehr als 100 Atomkraftgegner haben am Pfingstwochenende beim ersten Anti-Atom-Camp in Mescherin teilgenommen. Neben Besuchern aus Berlin, Potsdam, Basel und München waren auch Vertreter polnischer Umweltorganisationen aus Stettin, Warschau und Kattowitz angereist.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.05.2010

Kolejny protest antyatomowy

Do kolejnej akcji protestacyjnej przeciwko ewentualnej lokalizacji elektrowni atomowej w powiecie gryfińskim doszło w piątek w południe - tym razem w pobliżu przejścia granicznego w Mescherinie koło Gryfina. Przypomnijmy, że już w listopadzie w Schwedt demonstrowało przeciw polskim planom blisko 200 mieszkańców, przedstawicieli władz i organizacji społecznych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.03.2010

Niemieccy aktywiści: Czarnobyl = Gryfinobyl

Niemieccy ekolodzy z pogranicza chcą przekonać Polaków, że pomysł budowy elektrowni atomowej koło Gryfina jest fatalny. Przy ruchliwej szosie zawiesili banery przypominające o tragedii w Czarnobylu.

Niemieccy ekolodzy rozwieszają swoje banery przy szosie w Mescherin
- Chcemy w ten sposób zaprosić Polaków do wspólnych działań przeciwko energii atomowej - tłumaczy Frauke de Vere Bennett, jedna z organizatorek akcji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.03.2010