Jakub Pikulik

Dzięki firmom w strefie mamy kasę!

3,8 mln zł wpłynie w przyszłym roku do budżetu Kostrzyna nad Odrą. To pieniądze od firm, które zainwestowały w Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefie Przemysłowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.12.2012

Tunel na Starym Mieście odkrywa swoje tajemnice

Eksploratorom z miesięcznika "Odkrywca” udało się wejść do tajemniczego tunelu na Starym Mieście w Kostrzynie. Co było w środku? Do czego służyła ta konstrukcja? Z jakich czasów pochodzi?

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.09.2012

Tu są szczątki amerykańskich żołnierzy?

W niedzielę do Kostrzyna przyjedzie kilkunastoosobowa grupa amerykańskich badaczy i historyków, którzy będą szukali szczątków dwóch pilotów i 17 jeńców. Delegacja to członkowie biura do spraw jeńców wojennych i osób zaginionych, które działa przy Departamencie Obrony USA. Badania w mieście i okolicy będą prowadzili do 12 września. Amerykanie proszą mieszkańców o jakiekolwiek sygnały na temat poszukiwanych osób.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2012

Tu są szczątki amerykańskich żołnierzy?

Dwóch lotników i 17 jeńców wojennych. To ich będzie szukał amerykański zespół, który już w niedzielę przyjedzie do Kostrzyna. Zadanie? Sprowadzić do USA szczątki żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.09.2012

Przystanek Woodstock zaciera granice!

Wizyta niemieckiego prezydenta na woodstockowej łące najlepiej pokazuje, że festiwal w Kostrzynie stał się w stu procentach międzynarodowy. I choć Jurek Owsiak podkreśla, że to wciąż polska impreza, gości z zagranicy można już liczyć w dziesiątkach tysięcy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.08.2012

Woodstock 2012: zabawa będzie bez piwa

Na festiwalowym polu pojawią się barierki, a dworzec PKP będzie... zamknięty. To tylko niektóre zmiany na tegorocznym Przystanku Woodstock.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.05.2012

Von Katte doczeka się pomnika w Kostrzynie?

Trzy dni i trzy noce podróżował bocznymi drogami z Berlina do Kostrzyna. Jak już tu dotarł, został ścięty. Na oczach swojego przyjaciela. W miejscu, gdzie zginął porucznik von Katte, stanie pomnik autorstwa Michała Batkiewicza.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.05.2012

Von Katte i Jan Kostrzyński na Starym Mieście?

Miejsce ścięcia porucznika von Kattego zostanie upamiętnione. Trwa konkurs w tej sprawie. Być może na swój cokół wróci też figura Jana Kostrzyńskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.03.2012

Do Kostrzyna wrócą tramwaje? Czemu nie!

Muzeum Twierdzy chce sprowadzić do miasta tramwaj niemal taki sam jak te, które jeździły tu przed wojną. Na początek ma stać w Bramie Berlińskiej, ale całkiem możliwe, że wagonik... wyjedzie na dawną starówkę!

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.03.2012

Burmistrz Szprotawy zapowiada: nauczyciele nie dostaną pełnych pensji

Burmistrz Józef Rubacha zapowiedział, że w listopadzie i grudniu nauczyciele nie dostaną pełnych pensji. - Gdy otrzymają zaliczki, będą mogli skarżyć się w sądzie - mówi Wiesław Serafin prezes ZNP.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.10.2011