mg

Ambasada RP w Berlinie wciąż straszy. MSZ: będzie nowoczesna

Ministerstwo Sraw Zagranicznych chce zbudować nowy budynek dla polskich dyplomatów w Berlinie., Gmach przy Unter Den Linden w Berlinie będzie nowoczesny, wykorzystujący technologie przyjazne środowisku i energooszczędny. Ale na razie budynek straszy przechodniów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.03.2012

SLD sprawdza ceny w niemieckich i polskich sklepach

Koszty kryzysu powinny być rozkładane równo między banki i zwykłych ludzi - uważa szef SLD Grzegorz Napieralski. Zapowiada, że jeśli lewica dojdzie do władzy, obniży VAT do 19 proc., a banki obłoży podatkiem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.08.2011

Będzie umowa o rosyjskiej inwestycji w Szczecinie

List intencyjny w sprawie rosyjskiej inwestycji samochodowej w Szczecinie podpiszą w poniedziałek przedstawiciele rosyjskiego Intralla i władz województwa.
A chodzi o naprawdę wielką inwestycję, która docelowo może oznaczać utworzenie w Szczecinie nawet tysiąca miejsc pracy. Intrall Rus to firma, która rozpoczyna w Rosji budowę wielkiego zakładu produkującego samochody terenowe i dostawcze.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.02.2011

Pomoc dla "Fryderyka Chopina". Będą nowe żagle

Jacht "Fryderyk Chopin" dostanie nowe żagle za darmo. Pomoc zaoferowała największa polska żaglownia z Gdańska.

To już druga oferta pomocy dla żaglowca, który 29 października stracił oba maszty, gdy podczas sztormowej pogody płynął z brytyjskiego Plymouth w stronę Zatoki Biskajskiej. Jacht płynął na Karaiby z 36 gimnazjalistami ze "Szkoły pod Żaglami".

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.11.2010

Tablica zamiast krzyża?

Wniosek do biura Ewy Nekandy-Trepki - stołecznej konserwator zabytków - przyszedł jeszcze w poniedziałek. Kancelaria Prezydenta dołączyła projekt tablicy, która ma znaleźć się na Pałacu Prezydenckim. Jak się dowiedziała "Gazeta", projekt zakłada wykonanie kamiennej tablicy umieszczonej w elewacji od strony Krakowskiego Przedmieścia przy hotelu Bristol. Wisi tu już inna tablica, pamięci Fryderyka Chopina, odsłonięta przez Lecha Kaczyńskiego w miejscu, gdzie kompozytor dał pierwszy publiczny występ.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.08.2010

Wysoka wygrana Komorowskiego - opinie

W województwie zachodniopomorskim Bronisław Komorowski, kandydat PO na prezydenta RP, wygrał z kandydatem PiS Jarosławem Kaczyńskim zdecydowanie - 67,94 do 32,06 proc.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.06.2010