Agata Domińska

Święto Ceramiki w Bolesławcu. Będzie bazar i parady

Od 17 do 21 sierpnia bolesławiecki rynek zamieni się w wielki ceramiczny bazar. Podczas tegorocznego Święta Ceramiki swoje wyroby zaprezentuje ponad 80 wystawców z Polski i zagranicy. A to tylko jedna z atrakcji największej tego typu imprezy w kraju

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.08.2011

Słynnej kopalni złota w Złotym Stoku grozi zamknięcie

Największa atrakcja turystyczna regionu może zostać zamknięta. Władze gminy stwierdziły, że podziemna trasa turystyczna powinna podlegać opodatkowaniu i zażądały spłaty należności za ostatnie pięć lat.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.10.2010

Promujemy Dolny Śląsk lepiej, niż wskazują statystyki

- Promocja regionu to nieustanna praca na wielu poziomach, a jej wyniki są widoczne najczęściej dopiero po kilku latach - mówi Agnieszka Franckiewicz, dyrektorka Wydziału Promocji Województwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.10.2010

Szklarska Poręba: ekolodzy zablokują budowę wyciągu

Nowy wyciąg na Szrenicy miał zostać otwarty w grudniu. Jego budowa może jednak zostać wstrzymana. Dwa tygodnie temu Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska na wniosek ekologów wystąpił o cofnięcie pozwolenia na budowę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.09.2010

Mokrzeszów: odkryto groby Niemców z czasów II wojny światowej

Na przykościelnym cmentarzu w podświdnickim Mokrzeszowie archeolodzy odkopali w pierwszych dniach sierpnia szczątki 35 niemieckich żołnierzy i dziecka. W połowie miesiąca w dwóch masowych grobach znaleziono kolejnych kilkadziesiąt ciał.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.08.2010

Uczelnie ciągle czekają na tegorocznych maturzystów

Prawie wszystkie szkoły wyższe na Dolnym Śląsku rozszerzyły w ostatnich latach swoją ofertę programową. To efekt niżu demograficznego i rosnącej liczby prywatnych szkół, które ostro rywalizują o studentów z uczelniami publicznymi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.08.2010

Dolnośląskie wsie wystawione na sprzedaż. W całości

Rogóżka i Wrzosówka, niegdyś wyludnione i do dziś niezamieszkałe, czekają na nowego właściciela. Gminy Stronie Śląskie i Lądek-Zdrój, do których należą wsie, wystawiły je na sprzedaż. Pierwsza od lat nie może znaleźć kupców, druga dopiero wycenia grunty i liczy na więcej szczęścia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2010

Przybywa chętnych na żywność z certyfikatem

Z roku na rok wzrasta w Polsce liczba gospodarstw rolnych, które zajmują się produkcją żywności ekologicznej. Nic dziwnego - popyt na ekoprodukty jest coraz większy. Produkty z certyfikatem ekologicznym są dziś łatwo dostępne i niekoniecznie droższe od zwykłych.

Produkcja żywności ekologicznej ma w Polsce dosyć krótką historię. Pierwsze gospodarstwa ekologiczne zaczęły powstawać dopiero po 2000 roku, ale ich prawdziwy wysyp nastąpił dopiero po naszym wejściu do Unii Europejskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2010

Wagon na Dworcu Nadodrze przedstawia historię

Do Wrocławia zajechał w czwartek Wagon Pamięci - projekt młodych lubelskich działaczy, którzy chcą w ten sposób uczcić 30. rocznicę Lubelskiego Lipca '80 i narodzin ruchu "Solidarność".

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2010