tm

Tłumy na finale The Tall Ships Races - 2 miliony 750 tysięcy!

Tylko w sobotę przez Wały Chrobrego i Łasztownię przewinęło się prawie milion osób. Tegoroczny zlot żaglowców to przede wszystkim rekordy frekwencji
Nadodrzańskie bulwary, okolice mostu Długiego, Starego Miasta, Wałów Chrobrego były zatłoczone już od piątkowego popołudnia, ale punktem kulminacyjnym był sobotni wieczorny koncert Eska Music Awards i pokaz fajerwerków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.08.2013

Senat der Stettiner Universität: Wir werden den Verkauf des Gutshauses in Kulice/Külz überdenken, aber das gefällt uns nicht

Mit der Frage des Verkaufs des Gutshauses in Kulice/Külz wird sich eine Außerordentliche Kommission des Senats der Stettiner Universität befassen. Das ist die Antwort auf den Appell der Parlamentarier der Platforma Obywatelska (Bürgerplattform), dass die Hochschule nicht das „Symbol der deutsch-polnischen Aussöhnung“ bzw. das Gutshaus der Bismarcks verkaufen möge, das sie vor zehn Jahren umsonst erhielt.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.03.2013

Senat US: przemyślimy sprzedaż dworku w Kulicach, ale to się nam nie podoba

Sprawą dworku w Kulicach zajmie się Komisja Nadzwyczajna Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. To odpowiedź na apel parlamentarzystów PO, by uczelnia nie sprzedawała "symbolu polsko-niemieckiego pojednania" czyli dworku Bismarcków, który dziesięć lat temu dostała za darmo
Uniwersytetowi jednak nie podoba się ingerencja polityków. JM Rektor prof. Edward Włodarczyk w środę po posiedzeniu Senatu US wydał oświadczenie, w którym czytamy:

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.03.2013

Szczecin ma najnowocześniejszą sieć telefonii komórkowej w Europie

Tak twierdzi firma PTC. Liczba nadajników się podwoiła, a szybkość przesyłu danych wzrosła nawet sześciokrotnie. Jeden z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce i Europie obiecuje też wzmocnić sieć szczecińskich hotspotów

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.10.2012

Kopia Cudownego Obrazu w Szczecinie. Procesja i blokady ulic.

Ruchoma kaplica z kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zmierza do Szczecina. Trasę przejazdu zabezpiecza policja. Po godz. 17 na os. Słonecznym mogą być utrudnienia w ruchu. Ok. godz. 20 przyblokowane będzie centrum miasta.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.08.2012

Urodziny Szczecina na Różance. Kolejka do dwóch tortów

Mimo deszczu na plenerowej imprezie z okazji 67. "urodzin" miasta stawiło się (a właściwie ustawiło w kolejce po tort) kilkuset szczecinian.

Urodzinowe przyjęcie odbyło się w Ogrodzie Różanym. W roli gospodarza - prezydent Piotr Krzystek. O "strawę duchową" zadbał Baltic Neopolis Quartet. Kiedy muzycy wyszli na scenę (przed godz. 12), nad Szczecinem przechodziła ulewa. Jakby na rozgrzewkę zagrali fragmenty utworów Vivaldiego. Pogodne dźwięki "rozpędziły" ciężkie chmury. Godzinę później na Różance można było się już opalać :)

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.07.2012

Św. Mikołaj odnalazł się po 37 latach. W innej parafii

Szesnastowieczna rzeźba, która w 1975 roku zniknęła z kościoła w Bobrownikach pod Chociwlem, znalazła się... w innej parafii. Ksiądz trzymał ją w pokoju na plebanii.

Nie wiadomo, jak to się stało, że cenny zabytek "zmienił właściciela". Nie odkryto też, w jakich okolicznościach został zniszczony.

- Rzeźba jest pozbawiona polichromii, którą usunięto do "gołego" drewna. Brakuje również prawej ręki z Biblią i pastorału - informuje podkom. Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.07.2012

Wizę dostali w Polsce, ale pracowali w Niemczech

Straż Graniczna zatrzymała sześciu Ukraińców, którzy posługiwali się "wyłudzonymi" polskimi wizami. Cudzoziemcy mieli zgodę na pobyt i pracę w Polsce, ale interesowała ich zachodnia Europa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2012

Polacy ratują niemiecki kościół w Blankensee

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie dadzą charytatywny koncert w przygranicznym Blankensee, by wspomóc zbiórkę pieniędzy na ratowanie zabytkowego ewangelickiego kościoła, który "zżera" grzyb.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.11.2011

Wybory na żywo. Komplet wyników ze Szczecina i Koszalina

W Szczecinie PO ma 46,75 procent. PiS - 21,66 procent. Ruch Palikota - 11,84 proc.. SLD - 11,07 proc. W okręgu koszalińskim - PO ma 46,27 proc, PiS 21,19 proc., Ruch Palikota 12,36 proc., SLD - 11,39 proc.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.10.2011