Sylwia Czubkowska

Nowelizacja kodeksu pracy - Pół roku urlopu dla mamy

Dłuższe urlopy macierzyńskie, zachęty finansowe do tworzenia żłobków przy zakładach pracy, ulgi dla rodziców zatrudniających opiekunki dla dzieci - dziś komitet stały rady ministrów przyjmie nowelizację kodeksu pracy, która ma zachęcić Polki do rodzenia dzieci i ułatwić im godzenie macierzyństwa z karierą zawodową.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.05.2008

Wszyscy jemy genetycznie modyfikowaną żywność

Podstawowe produkty, które codziennie kupujemy, jak chleb, wędliny czy czekolada, pełne są składników genetycznie zmodyfikowanych (GMO). Polacy o tym nie wiedzą, bo producenci nie informują na opakowaniach o genetycznych dodatkach, chociaż mają taki obowiązek.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.04.2008

Polskie szkoły uczą dzieci nietolerancji i homofobii

Polskie szkoły uczą nietolerancji i homofobii - tak wynika z szokującego raportu Komisji Europejskiej, do którego dotarła "Polska". Bicie, wyzwiska, towarzyski bojkot to codzienność dla uczniów uznawanych przez kolegów za odmiennych seksualnie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.04.2008

60 lat po wojnie Niemcy zarabiają na naszej historii

W niemieckich domach aukcyjnych i sklepach z antykami można kupić setki skradzionych z Polski podczas wojny zabytków. Polski i niemiecki rząd nie potrafią zapobiec handlowi naszymi dobrami narodowymi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.02.2008

Kobiety będą mogły pracować jako górnicy

Baba na dole przynosi pecha - mówi górniczy przesąd. Teraz górnicy będą musieli przyzwyczaić się do kobiet na przodku.

Do końca maja rząd planuje wypowiedzieć 45. Konwencję Międzynarodowej Organizacji Pracy, zakazującą kobietom pracy w ciężkich warunkach pod ziemią. Konwencję przyjęto w 1935 r. w Genewie. W Polsce obowiązuje od 1957 r. Jest jednak sprzeczna z prawem Unii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2008