Mariusz Kutka

Przedszkola w dół, ale nie wszędzie

W ubiegłym roku za miesiąc przedszkola płacili ok. 130 zł. Po zmianach za pobyt do godz. 14 zapłacą 54 zł, do godz. 15 - 109 zł, do 16 - 163 zł, a do 17 - 218 zł miesięcznie. Stołeczni radni jeszcze nie zdążyli podjąć uchwały, zajmą się nią 22 września. Jednak prezydent Gronkiewicz-Waltz ogłosiła już jej szczegóły i obiecała, że rodzice zapłacą według najnowszych, korzystniejszych zasad, również wstecz, czyli za wrzesień.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.09.2011

Za biedni na obiad

Dzieci w miastach dostają dwudaniowy obiad, a na wsi czasem tylko bułkę lub drożdżówkę. Wszystko w ramach tego samego rządowego programu dożywiania uczniów w szkołach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.08.2011

Język chiński na świadectwie

Zamiast niemieckiego czy hiszpańskiego - chiński. Poznańska szkoła chce być pierwszą w Polsce, gdzie uczniowie będą mogli wybrać chiński jako drugi język obowiązkowy. - Za 10-15 lat język chiński będzie w Polsce tak popularny jak hiszpański czy włoski, bo taka jest potrzeba czasu. To przyszłość! - tłumaczy Andrzej Karaś, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w poznańskich Krzesinach. Tu już od roku uczy się chińskiego w ramach zajęć dodatkowych, z czego korzystało prawie stu uczniów (9 proc.) z podstawówki, gimnazjum i liceum.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.06.2011