Izabela Patek

Skarby średniowieczne w gorzowskim Muzeum im. Jana Dekerta

W Muzeum imienia Jana Dekerta w Gorzowie można oglądać wystawę, zatytułowaną „ Skarby średniowieczne Wielkopolski". Pochodzi ona ze zbiorów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. - Ekspozycja pokazuje prawdziwe skarby, uwiecznione na fotografiach, a także w postaci kopii precjozów i ozdób średniowiecznych - mówi Wojciech Popek, dyrektor gorzowskiego muzeum.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.02.2013

Spokojnie w Nowy Rok

Jako jedną z najspokojniejszych nocy sylwestrowych w ostatnich latach określa minionego Sylwestra w Gorzowie Policja. Najwięcej gorzowian witało Nowy Rok na bulwarze nadwarciańskim, dlatego tutaj skierowano najwięcej policjantów. - Skoncentrowaliśmy się na zabezpieczeniu imprezy, która miała miejsce na bulwarze - mówi Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej Policji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.01.2013

Makieta Gorzowa już gotowa

d jutra w Muzeum Warty Spichlerz będzie można oglądać makietę Gorzowa, przedstawiającą miasto z pierwszej połowy XVII wieku. Jako jeden z pierwszych makietę obejrzał prezydent Gorzowa Tadeusz Jedrzejczak. Prezydent nie ukrywał, że miniatura, przedstawiająca miasto sprzed czterystu lat zrobiła na nim bardzo duże wrażenie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.12.2012