Agnieszka Drzewiecka

Czas naprawić wały przeciwpowodziowe

Województwo lubuskie otrzymało od rządu kilkanaście milionów złotych na konserwację i utrzymanie wałów i rowów melioracyjnych oraz na usuwanie skutków powodzi. - Wczoraj zapadła decyzja, że otrzymaliśmy z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 14 mln 892 tys. na konserwację urządzeń melioracji - poinformowała wojewoda Helena Hatka. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zabezpieczenie i konserwację znacznej części wałów przeciwpowodziowych i rowów melioracyjnych. - To świetna wiadomość, bo w budżecie na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji mieliśmy tylko 9 mln - mówi wojewoda Hatka.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.03.2011

Czas naprawić wały przeciwpowodziowe

Województwo lubuskie otrzymało od rządu kilkanaście milionów złotych na konserwację i utrzymanie wałów i rowów melioracyjnych oraz na usuwanie skutków powodzi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2011

Radni zdecydowali: zamykamy schronisko młodzieżowe. Nie będzie tanich noclegów

Gorzowscy radni zdecydowali o likwidacji od sierpnia szkolnego schroniska młodzieżowego. - Gorzów będzie białą plamą na mapie turystyki aktywnej - mówi prezes gorzowskiego PTTK.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.02.2011

Lubuszanie jadą do Rzymu na beatyfikację papieża

W niektórych parafiach są już komplety chętnych na pielgrzymki autokarowe. Koszt wyjazdu to średnio 1,5 tys. zł.
Z Gorzowa wyjedzie w sumie siedem autokarów z wiernymi, którzy 1 maja na placu św. Piotra w Rzymie będą uczestniczyć w beatyfikacji Ojca Świętego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.02.2011

Zakanale pod wodą. Rolnicy z Krzeszyc pozwą skarb państwa

Według Społecznego Komitetu Zakanala problem dotyczy z pewnością co najmniej tysiąca gospodarstw. Najczęściej woda stoi w piwnicach domów, tak, jak u pani Anny. Zdarza się jednak, że zalane są całe posesje, ogrody, sady, szklarnie. Zniszczone są drzewa, zgniły sadzonki w ogrodach, zagrzybione są ściany domów, w wielu z nich pękają.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.02.2011

Idą na wojnę z dopalaczami. "Tylko kanalia sprzedaje truciznę"

Do gorzowskiego szpitala prawie każdego dnia trafiają dzieci, które źle się poczuły po zażyciu dopalaczy. Jedynie miniony weekend był spokojniejszy, bo policjanci przeprowadzili obławę na sklepy z legalnymi narkotykami.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.10.2010

Kontrolami w dopalacze. Naloty w całym regionie

Trwa zmasowany nalot na sklepy z legalnymi narkotykami. Inspektorzy skarbówki, sanepidu oraz policjanci chcą prześwietlić wszystkie placówki, które handlują dopalaczami. A w naszym regionie jest ich sporo, bo ponad 70.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.09.2010

Nasz "Boss" w Chicago. Piwo z Witnicy w USA

Są takie sklepy w Nowym Jorku lub Chicago, do których coraz częściej przychodzą Amerykanie po piwo Boss. A jeśli akurat w sklepie go nie ma, mówią, że jeśli nie Boss, to żadnego innego nie chcą. Witnicki browar dostał właśnie dotacje unijne na rozwój eksportu do USA.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.08.2010

Jak gorzowianin organizował Akcję Krzyż

Czy jest w Polsce ktoś, kto nie słyszał o nocnej manifestacji pod Pałacem Prezydenckim, na którą na Facebooku pod hasłem Akcja Krzyż skrzyknęły się tysiące osób? Chyba nie. Niewielu jednak wie, że jednym z głównych organizatorów akcji był gorzowianin Jakub Zysnarski, syn znanego redaktora i regionalisty.
Ze zwykłego facebookowego eventa pomysł przerodził się w ogromną i poważną manifestację. Teraz pisarz Andrzej Żuławski mówi o akcji, że ludzie od hecy pod pałacem to najlepsza twarz polskiego społeczeństwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.08.2010

Burmistrz Kostrzyna: Woodstock nas zmienił

Agnieszka Drzewiecka: Już od sześciu lat Przystanek Woodstock odbywa się w Kostrzynie. Jak ta impreza zmieniła to małe, przygraniczne miasto?
Andrzej Kunt, burmistrz Kostrzyna: - Zmieniło się chyba coś w ludziach. Widzę, że Kostrzyn jest teraz miastem bardziej otwartym. Wiele osób bało się pierwszego Przystanku Woodstock, byli negatywnie nastawieni. Ale ten strach minął od razu, gdy festiwal się rozpoczął. Szybko zobaczyli, że ta impreza to zero agresji, luz, serdeczność.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.07.2010