Gazeta Prawna

Jędrzejczak: Szef gorzowskiej filharmonii robił "kwasy”

Zła atmosfera w samej filharmonii, złe relacje dyrektora Krzysztofa Świtalskiego z zespołem - tak prezydent Tadeusz Jędrzejczak tłumaczy powody odwołania szefa Filharmonii Gorzowskiej. W środę to oficjalnie ogłosił.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.03.2013

Samuel i Ada Willenbergowie: To, o czym pisze Gross jest prawdą (wywiad)

To, o czym pisze Jan Gross w książce "Złote żniwa", jest prawdą; przychodzili chłopi i kopali, szukali skarbów, kosztowności po Żydach - mówią w rozmowie z PAP Samuel Willenberg, uciekinier z obozu w Treblince, i jego żona Ada.
Prof. Jan Tomasz Gross w swojej nowej książce pt. "Złote żniwa" pisze o tym, jak Polacy rabowali miejsca zagłady Żydów w obozie w Treblince. Pan był więźniem Treblinki.
Samuel Willenberg: To, o czym pisze Gross jest prawdą. Przychodzili chłopi i kopali. Szukali skarbów, kosztowności po Żydach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2011

Rusiniak-Karwat: Treblinka była nazywana "Eldoradem Podlasia"

Martyna Rusiniak-Karwat, historyczka, która badała losy obozu zagłady w Treblince, uważa, że Jan Gross w książce "Złote żniwa" przywołuje prawdziwe przypadki, gdy okoliczna ludność wzbogacała się na działalności nazistowskiej machiny śmierci. Treblinka była nazywana - przypomina - "Eldoradem Podlasia".

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2011

Gross oskarża Polaków o czerpanie zysków z holokaustu

"Złote żniwa", nowa książka Jana Tomasza Grossa, która w lutym ukaże się w Polsce, jest wielkim oskarżeniem Polaków o czerpanie zysków z holokaustu - uważa dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" Michał Olszewski, który jako jeden z pierwszych zapoznał się z treścią książki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.12.2010

Katastrofa smoleńska: Rosja przekazała Polsce dokumenty dot. kontrolerów lotów

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w Moskwie przekazał we wtorek stronie polskiej dokumenty dotyczące kontrolerów lotów z lotniska Siewiernyj w Smoleńsku, którzy pracowali tam 10 kwietnia - w dniu katastrofy Tu-154M.
Dokumenty wręczono akredytowanemu przy MAK przedstawicielowi Polski, pułkownikowi Edmundowi Klichowi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.09.2010

Prezydenci Polski i Czech spotkali się na Śnieżce

Prezydenci Polski i Czech, Bronisław Komorowski oraz Vaclav Klaus, spotkali się we wtorek na Śnieżce, najwyższym szczycie Karkonoszy. Rozmawiali o relacjach polsko-czeskich, wzięli udział w mszy św. w intencji ratowników i przewodników górskich.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.08.2010