Województwo lubuskie

Lubuskie to nie tylko szlaki i maślaki. Stwórzmy prawdziwą, turystyczną mapę [OPINIA]

Atrakcji turystycznych mamy w bród. A niestety, marnujemy czas i papier, produkując kiczowate foldery. Sami stwórzmy nowy spis miejsc, które warto zobaczyć w naszym regionie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.11.2012

Wojewoda rozdaje pieniądze. 18 mln do podziału

Wojewoda lubuski dostał z rezerwy celowej budżetu państwa 18 mln zł. Najwięcej dostanie pomoc społeczna - 7,2 mln zł, z czego 3,3 mln zł na zasiłki celowe.
- W całości dofinansujemy zasiłki stałe. Zaoszczędzone pieniądze jednostki będą mogły wykorzystać na inne cele w zakresie polityki społecznej - mówi Małgorzata Krasowska-Marczyk, dyrektor wydziału polityki społecznej w Urzędzie Wojewódzkim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.10.2012

OPINIA. Woźniak: Strategia wojewódzka testem na lubuskość

A zatem wracając do istoty rzeczy, stwierdzić trzeba, przeanalizowawszy "listę 23 kluczowych inwestycji" zaproponowaną przez zarząd województwa, że nie ma spraw ważnych dla regionu zielonogórskiego, których by na tej liście zabrakło i odwrotnie - jest wiele spraw najwyższej wagi dla regionu gorzowskiego, których na tej liście nie ma! Gwoli wyjaśnienia tym, którzy zaczną znów krzyczeć, że dzielę województwo.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.09.2012

Mrozy: Pierwsza ofiara, koksowniki na ulicach

Placówki w Zielonej Górze i Gorzowie są przepełnione. Gorzowski ośrodek Stowarzyszenia im. Brata Krystyna wstrzymał przyjęcia. - Nie ma już miejsca, mamy komplet. Nawet gdybyśmy bardzo chcieli, nikt się więcej nie zmieści - mówi Irena Stelmaszczuk, kierowniczka schroniska.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.02.2012

Miliony płyną do lubuskich wsi. Będą jak nowe

Nowe świetlice, centra rekreacyjno-sportowe, remonty kościołów czy place zabaw dla dzieci to tylko niektóre inwestycje, które pojawią się we wsiach naszego regionu. W ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" dofinansowano aż 92 projekty na łączną kwotę 30 mln zł.
O przyznanie pomocy wnioskowało 79 gmin, sześć instytucji kultury i jedna organizacja. Coraz większym zainteresowaniem program cieszy się też wśród organizacji kościelnych. Wnioski złożyło aż 28 parafii. W sumie dostaną ponad 3 mln zł na remonty kościelnych dachów i elewacji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.01.2012

Lubuskie dostanie 3,3 mln zł na naprawę wałów i dróg

Fundusz Solidarności Unii Europejskiej przeznaczył dla woj. lubuskiego 3,3 mln zł na usuwanie skutków powodzi z wiosny 2010 r. Dzięki temu zostaną wyremontowane drogi oraz zniszczone wały przeciwpowodziowe.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.01.2012

Wojewoda Jabłoński: Wiem, że niewielu spodziewało się mojej nominacji

W poniedziałek Marcin Jabłoński (PO) wrócił do politycznej gry. Przed rokiem z hukiem wyleciał ze stołka marszałka województwa lubuskiego, a jego miejsce zajęła Elżbieta Polak. Nie było tajemnicą, że za tą zmianą stała właśnie skonfliktowana z Jabłońskim przewodnicząca Bukiewicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.12.2011

Marcin Jabłoński wojewodą lubuskim?

Były marszałek województwa odebrał dziś nominację w kancelarii premiera Donalda Tuska. Marcin Jabłoński ma 46 lat, w latach 1994-1998 był zastępcą burmistrza Słubic, w 1998 r. został wicewojewodą gorzowskim, a od stycznia 1999 - lubuskim. Należał do Unii Wolności. W 2001 r. przeszedł do Platformy Obywatelskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.12.2011

Marszałek z południa, wojewoda z północy?

- Wojewoda musi być z północy. Dla równowagi i ze względu na obyczaj - mówią jednym głosem przedstawiciele różnych opcji politycznych w Gorzowie. Tymczasem nie wiadomo, czy wojewoda w ogóle będzie z naszego regionu.
Przypomnijmy, o kim się mówiło. Marszałek Elżbieta Polak, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Tomasz Możejko, burmistrz Witnicy Andrzej Zabłocki, była minister pracy Jolanta Fedak.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.11.2011

Będzie kasa na Woodstock, lotnisko, szynobusy do Niemiec, wały...

Marszałek ma plan. Nie zaczyna zbyt wielu nowych inwestycji, bo województwa na to nie stać. Będą natomiast pieniądze na te projekty, które dofinansuje Unia. Przykład: 40 mln zł na nowe szynobusy. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zaplanowano duże projekty w melioracji. A z puli unijnego LRPO będzie realizowany duży program zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gorzowa i budowy wałów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.11.2011